Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

USA už to ví: Fašistický islám neslučitelný se svobodou nejen slova

10. 01. 2015 17:21:00
7.1.2015 odvysílala v USA televize FOX News rozhovor moderátora Seana Hannityho s londýnským imánem Anjemem Choudarym, který v reakci na údalosti v redakci Charlie Hebdo na svém twitteru prohlásil, že: "Svoboda projevu se nevztahuje na urážky proroků Alláha, bez ohledu na vaše pohledy na dnešní dění v Paříži." a " Muslimové milují proroka Mohammeda více než své rodiče, děti, dokonce i sebe samé. Proč tomu lidé nerozumí?"

Na celý rozhovor se můžete podívat sami.

Přičemž to nejzajímavější co v rozhovoru bylo:

Hannity: ... mluvíte jako by jste v podstatě schvaloval to co se dnes stalo?

Choudary: ...tyto věci je třeba dát do kontextu. Mluvíme o francouzské vládě, která zakazuje muslimům stavět mešity v Paříži. Je zapojena do okupace muslimské země a zabíjí muslimy v Sýrii a Iráku.

Hannity: ...ale vy máte ve Francii mnoho NO-GO zón, kam je nemuslimům zakázáno chodit, včetně policie a hasičů a v kterých fungují šaría soudy. Takže vaše charakteristika o zacházení s muslimy ve Francii není zrovna přesná.

...

Hannity: ...takže říkáte, že nevěříte na svobodu slova. Nevěříte na svobodu náboženského vyznání. Nevěříte ve svobodu projevu. Věříte v islámský fašismus, že se lidé musí řídit vašimi zákony.

Choudary: Ve skutečnosti jako muslim věřím, že svrchovanost a nadvláda patří bohu...co říkáme je, že svoboda projevu má svoji odpovědnost, těch kteří se jí na západě zastávají, zejména nemuslimů...omezení svobody projevu by mělo být pro vaši vlastní národní bezpečnost.

Hannity: ...říkáte, že to co uráží proroka Mohameda by mělo být nelegální a jste přesvědčeni, že by to mělo být na celém světě? Každá země by měla přijmout tento zákon?

Choudary: Musíte pochopit, že v islámu to znamená trest smrti. Viděli jsme to s Theo Van Goghem a Salmanem Rushdiem.

Hannity: Tedy každá země by to měla přijmout, konvertovat nebo zemřít. Je to buď souhlasíte s námi nebo půjdeme do redakce a popravíme vás. Uvalíme na vás fatvu.

Choudary: Ne. Co říkáme je to, že víte, že čtvrtina světové populace ctí posla Mohammeda a vždyť víte oni raději zemřou než aby někdo urážel jejich proroka. Dnes by si lidé na západě měli uvědomit, že žijeme ve velmi nestabilním a nebezpečném světě. Což můžeme vidět na dnešní Paříži jaké jsou důsledky urážky Mohammeda...city a emoce muslimů je třeba vzít v úvahu v kontextu v kterém dnes žijeme.

Hannity: Dovolte mi zeptat se vás na rychlé otázky a odpovědi. A opravdu to ve mě vře, protože ve mě vyvoláváte hněv a vím, že i zlost u našich diváků. Ale myslím, že je to důležité. Chcete po celém světě zákon, který je v každé zemi, kdy není možné kritizovat proroka. Je to správně?

Choudary: Chceme šaríu a šaría říká že je to zcela zakázáno.

Hannity: Pro vás, je toto pravý islám? Toto je...toto je islám?

Choudary: Ano, samozřejmě.

...

Hannity: A ti co odpadnou a přestanou být muslimy a konvertují třeba ke křesťanství. Myslíte si ,že by měli zemřít?

Choudary: Myslím, že je soud šaría shledá vinnými z odpadlictví.

Hannity: Trestem pro odpadlictví je smrt. Souhlasíte?

Choudary: Ano to je v pořádku.

Hannity: A nevěřící a nemuslimové by měli také zemřít že? Korán říká: neberte si křesťany a židy za přátele.

Choudary: Ne to nikdo neřekl. Křesťané a židé mohou žít bok po boku s muslimy, jako tomu bylo v srdci evropy v Andalusii po 800 let.

...

Hannity: Chci aby lidé věděli co si myslíte že pravý islám je....takže ženy by měly být zahalené?

Choudary: Samozřejmě.

....

Hannity: Tvrdíte, že toto je pravý islám a že je to mírové náboženství. Jak může být mírové, když s vámi tolik lidí nesouhlasí?

Choudary: Ne islám neznamená mír. Znamená to podrobení se a podřízení se přikázáním božím.

...

Hannity: Takže v podstatě chcete islámský fašismus, když chcete ovládat všechny.

Choudary: Ne, my chceme šaríju.

...

Hannity: Pod šaríou, musíte následovat zákony nebo zemřít...ne já vás nebudu poslouchat. Nebudu praktikovat vaše náboženství a nesouhlasím s vašimi názory na náboženství. Budu praktikovat svoji víru svobodnou cestou. A také se budu cítit volný vás kritizovat, ikdyž se vám to nelíbí.

Čtěte na podobné téma:

Kniha: Základy Tauhídu - Islámský koncept boha

Autor: Josef Zbořil | sobota 10.1.2015 17:21 | karma článku: 42.11 | přečteno: 6046x

Další články blogera

Josef Zbořil

Po 3,5 letech blogu na IDNES přechod na IHNED

Z důvodu změny administrativního systému správy blogu IDNES, včetně nového vizuálního vzhledu blogů s omezenými možnostmi vkládání obrázků jsem se rozhodl pro přesun na blog IHNED.

20.2.2015 v 21:13 | Karma článku: 14.50 | Přečteno: 1460 | Diskuse

Josef Zbořil

Kniha: Mohammed bin Rashid Al Maktoum - Básně z pouště

Současný premiér Spojených Arabských Emirátů a vládce Dubaje Mohammed bin Rashid Al Maktoum (65) je autorem nejen knih Flashes of Thought, Spirit of the Union nebo My Vision, ale také dvou básnických sbírek „40 Poems from the Desert/40 básní z pouště“ vydané u příležitosti 40 roků existence Spojených Arabských Emirátů a sbírku 27 básní vydanou v roce 2009 s názvem „Poems from the Desert/Básně z pouště“.

19.2.2015 v 6:35 | Karma článku: 12.72 | Přečteno: 681 | Diskuse

Josef Zbořil

Osvícený emirátský premiér a vládce Dubaje: Inovovat nebo stagnovat

Dubaj ( Innovate or Stagnate z 4.2.2015, Mohammed bin Rashid Al Maktoum) - Firmy, stejně jako lidé, zestárnou. Začnou život malé s dychtivostí přežít, tažené mladistvou energií a novými nápady. Soutěží, rozšiřují se, zrají a nakonec, až na několik výjimek, mizí do neznáma. Totéž platí i pro vlády: i ony mohou přijít o hladovost a ambicioznost mládí a spokojeností usnout na vavřínech. Vezměme v úvahu toto: do dneška stále existuje pouze 11% společností z "Fortune 500" z roku 1955, přičemž průměrná doba, po kterou společnosti zůstávají v "TOP 500" klesla ze 75 na 15 let. V tomto období rychlých změn, ty, které zaostávají se stávají nepodstatnými - během mžiknutí oka. Země, jejichž vlády zestárnou čelí stejnému osudu jako zastaralé a dožívající společnosti. Volba pro ně je jednoduchá: inovovat nebo se stát nepodstatnými.

18.2.2015 v 21:16 | Karma článku: 13.13 | Přečteno: 495 | Diskuse

Josef Zbořil

Evropské NO-GO zóny: Skutečnost nebo fikce? (část 1: Francie)

Gatestone Institut v USA ( European 'No-Go' Zones: Fact or Fiction? Part 1: France z 20.1.2015) - Džihádistický útok na pařížské kanceláře Charlie Hebdo, francouzského magazínu známého svým parodováním islámu, vrhl světlo na tzv. NO-GO zóny ve Francii a v dalších evropských zemích. NO-GO zóny jsou převážně v muslimském sousedství, které jsou do značné míry tabem pro nemuslimy z mnoha faktorů, včetně bezpráví a nejistoty, které prostupuje velkým počtem těchto oblastí. Úřady hostitelských zemí už nemají kontrolu nad mnoha NO-GO zónami a často nejsou schopny nebo ochotny poskytnout i základní veřejnou podporu, jako policii, hasiče a záchranné služby, ze strachu, že budou napadeni muslimskou mládeží.

14.2.2015 v 21:57 | Karma článku: 41.25 | Přečteno: 18050 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jiří Fábik

Je možná změna společnosti a náprava zákonů?

Je možné napravit stav naší společnosti? Je možná náprava Ústavy a právních norem? Podle mne ano. Co pro nás znamená Ústava?

25.9.2017 v 0:09 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 43 | Diskuse

Žarko Jovanovič

Německé volby, Merkelová neprohrála, AfD může slavit

Po neděli strávené diskusí s lidmi v ulicích, bylo zjevné, že Merkelová neprohraje, Němci zatím necítí bezprostřední ohrožení, cítí ale obavy. AfD byla pod obrovským mediálním tlakem, který stavěl její voliče téměř mimo zákon.

24.9.2017 v 20:55 | Karma článku: 30.84 | Přečteno: 1116 | Diskuse

Bohumír Šimek

Lékaři a předvolební sliby našich politiků

Dominuje politický populismus a jen jedna strana má představu o skutečné reformě zdravotnictví, čímž je pro nás světélkem na konci gigantických, zdravotnických tunelů.

24.9.2017 v 17:09 | Karma článku: 9.92 | Přečteno: 432 | Diskuse

Jan Dvořák

Kancléřka míří hodně vysoko

Už když se paní kancléřka ráno probudila, byla si jista tím, že za dvanáct hodin bude prakticky rozhodnuto, že volebním vítězstvím si po dosavadním funkčním hatttricku už počtvrté prodlouží svůj dočasný pobyt v kancléřství.

24.9.2017 v 12:49 | Karma článku: 19.06 | Přečteno: 575 | Diskuse

Jiří Fábik

Kradu, kradeš, krademe - politiky se staneme.

Proč občan který požádal o půjčku, byl odsouzen za nepravdivé údaje uvedené v žádosti.. Politik který uvede v omyl poskytovatele , poskytnutím nepravdivých údajů a dotaci vyčerpá se ničeho nedopustil? Co jsme to tedy stvořili?

24.9.2017 v 11:30 | Karma článku: 11.44 | Přečteno: 373 | Diskuse
Počet článků 202 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1868

Více o mých názorech a postojích na Ministerstvo svobodného prostředí (www.ministerstvo.org).

 

Ing. Josef Zbořil, Ph.D. (1979), pracuje jako strojírenský technik v železničním průmyslu. Čtyři roky byl členem Svobodných, jejich olomouckým krajským předsedou a lídrem kandidátek pro krajské volby 2012 a sněmovní volby 2013. Vícekrát absolvoval několikatýdenní dobrovolnický mezinárodní program SAR-EL v Izraelské armádě. Překladatel článků, o ohrožení svobod, amerického Gatestone Institute, které iniciovaly založení jeho české mutace webu. Po pěti a půl letech psaní blogu, s více než milionovou čteností, jej završil shrnujícím založením „Ministerstva svobodného prostředí“ na www.ministerstvo.org.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.