Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Saudská Arábie: Islámský genderový a náboženský aparteid

1. 02. 2015 17:13:00
Saudská Arábie je Islámskou teokratickou monarchíi, kde je státním náboženstvím sunitský islám - tzn. její ústavou je Korán a činy/výroky proroka Mohameda, resp. právo Šaría. Ostatní náboženství se mohou praktikovat neveřejně a omezeně, stejně tak jiné odnože islámu, jako šiítský islám, který zde praktikuje cca 10-15% obyvatel. Politické strany a odborové organizace jsou zde zakázány. Že zde prakticky funguje "náboženský aparteid" uvádí několik příkladů.

Saudský Institut (2001): "Zacházení s náboženskými menšinami v Saudské Arábii bylo popsáno, jak Saudy tak cizinci jako "apartheid" nebo "náboženský apartheid".

Svědectví před výborem pro lidská práva kongresu USA z 4.6.2002, kde ředitel Saudského Institutu Ali Al-Ahmed uvedl: "Saúdská Arábie je do očí bijící příklad náboženského apartheidu. Náboženské instituce sahají od vládních duchovních po soudce řídících se náboženskými osnovami a všechny náboženské pokyny v médiích jsou omezeny na Wahábistické chápání islámu, dodržovaný méně než 40% populace. Saúdská vláda rozšiřuje islám pomocí monopolního postavení, jak v šíření myšlenek, tak praktikováním. Wahábským islámem je pohlíženo a je prosazován na všech Saudech, bez ohledu na jejich náboženskou orientaci. Wahábská sekta netoleruje jiné náboženské nebo ideologické přesvědčení a to ani jiné muslimské. Náboženské symboly muslimů, křesťanů, židů a ostatních věřící jsou zakázány. Saúdské velvyslanectví ve Washingtonu, je živoucím příkladem náboženského apartheidu. Za svých 50 let tam na velvyslanectví nebyl jediný ne-sunnitský muslimský diplomat. Pobočka Saudské Univerzity Imáma Mohameda Bina ve Fairfaxu ve Virgínii učí své studenty, že šíitský islám je židovským spiknutím."

V roce 2003, Amir Taheri citoval šíitského obchodníka ze Zahránu jak říká: "To není normální, že neexistují žádní šíitští armádní důstojníci, ministři, guvernéři, starostové nebo velvyslanci v tomto království. Taková forma náboženského apartheidu je nesnesitelná stejně jako byl apartheid na základě rasy. "

Do 1.3.2004 oficiální vládní web uváděl, že Židé mají zakázán vstup do země. Předsudky proti Židům jsou zde poměrně vysoké. I když byl web změněn, tak nikdo, kdo na žádosti o vízum uvede, že je žid nebo má izraelské vládní razítko ve svém pasu, tak mu není povolen vstup.

Human Rights Watch poukazuje na odsuzování v nespravedlivých soudních procesech, týrání vězňů, diskriminaci žen a nucení k jejich předčasnému manželství.

Alan Dershowitz v roce 2002 napsal: "V Saúdské Arábii se praktikuje aparteid proti nemuslimům, se značkami ukazujících, že muslimové do určitých oblastí mohou a ostatní ne."

muslims_only.jpg

14. prosince 2005, republikán Ileana Ros-Lehtinen a demokrat Shelley Berkley představili návrh zákona v Kongresu USA naléhající na americký odprodej ze Saúdské Arábie, což mj. odůvodňovali: "Saúdská Arábie je zemí, která praktikuje náboženský apartheid a neustále si podmaňuje své občany, a to jak muslimské i nemuslimské, konkrétní interpretací islámu".

V roce 2007 bylo nepřípustné, aby turisté měli a přiváželi nemuslimské náboženské symboly a knihy do království a ty se jim zabavovaly. Bylo několik případů, ve kterých byly zabaveny i Bible.

Vláda pro cizince vyžaduje, aby u sebe měli průkaz totožnosti obsahující náboženské označení pro "muslim" nebo "ne-muslim". Starší rezidenční karty jsou více specifické a obsahují více náboženských označení, jako "křesťan."

Ministerstvo pro islámské záležitostí, nadace a "zavolání a pokyny"

V Saudské Arábii nejsou volby a ministři vlády jsou jmenováni králem. Jedním z ministerstev je Ministerstvo pro islámské záležitostí, nadace a "zavolání a pokyny", které financuje výstavbu a údržbu cca 75 tisíc sunitských mešit a jejího personálu, přičemž šiítské mešity státem financovány nejsou. Pod záštitou ministerstva funguje přibližně 50 center "zavolání a pokynů" zaměstnávající přibližně 500 osob, které pracují na konverzi cizinců k islámu. Někteří nemuslimští cizinci konvertují k islámu během svého pobytu v zemi v řádu cca 1000 za rok, z nichž jsou ti významější uváděni v tisku, jako např. italský velvyslanec v Saúdské Arábii Torquato Cardilli v roce 2001.

Závěr

Dle mého názoru je zřejmé, že finálním vysněným stavem pro islám opravdu vyznávající lidi je stav země jakou je Saudská Arábie, s obdobnou nadřazeností náboženského aparteidu (sunitských) muslimů nad všemi ostatními, kde ženy mají poloviční až nesvéprávné postavení, s tolerancí a velkorysostí vůči ostatním ponechané na jejich aktuální libovůli a potřebám sahající od nejnižší daně z práva na život, přes násilné konverze a vystěhovávání až po jejich likvidaci. A jen takto by se na islám tedy mělo pohlížet - jako na totalitní ideologii dlouhodobě směřující ke svržení sekulárních republik s cílem nastolení islámské teokracie a náboženským aparteidem preferujících (sunitské) muslimy proti všem ostatním.

Zdroj:

http://www.state.gov/documents/organization/208622.pdf

http://en.wikipedia.org/wiki/Freedom_of_religion_in_Saudi_Arabia

Čtěte na podobné téma:

USA už to ví: Fašistický islám neslučitelný se svobodou nejen slova

Kniha: Základy Tauhídu - Islámský koncept boha

Autor: Josef Zbořil | neděle 1.2.2015 17:13 | karma článku: 36.43 | přečteno: 2726x

Další články blogera

Josef Zbořil

Po 3,5 letech blogu na IDNES přechod na IHNED

Z důvodu změny administrativního systému správy blogu IDNES, včetně nového vizuálního vzhledu blogů s omezenými možnostmi vkládání obrázků jsem se rozhodl pro přesun na blog IHNED.

20.2.2015 v 21:13 | Karma článku: 14.50 | Přečteno: 1460 | Diskuse

Josef Zbořil

Kniha: Mohammed bin Rashid Al Maktoum - Básně z pouště

Současný premiér Spojených Arabských Emirátů a vládce Dubaje Mohammed bin Rashid Al Maktoum (65) je autorem nejen knih Flashes of Thought, Spirit of the Union nebo My Vision, ale také dvou básnických sbírek „40 Poems from the Desert/40 básní z pouště“ vydané u příležitosti 40 roků existence Spojených Arabských Emirátů a sbírku 27 básní vydanou v roce 2009 s názvem „Poems from the Desert/Básně z pouště“.

19.2.2015 v 6:35 | Karma článku: 12.72 | Přečteno: 681 | Diskuse

Josef Zbořil

Osvícený emirátský premiér a vládce Dubaje: Inovovat nebo stagnovat

Dubaj ( Innovate or Stagnate z 4.2.2015, Mohammed bin Rashid Al Maktoum) - Firmy, stejně jako lidé, zestárnou. Začnou život malé s dychtivostí přežít, tažené mladistvou energií a novými nápady. Soutěží, rozšiřují se, zrají a nakonec, až na několik výjimek, mizí do neznáma. Totéž platí i pro vlády: i ony mohou přijít o hladovost a ambicioznost mládí a spokojeností usnout na vavřínech. Vezměme v úvahu toto: do dneška stále existuje pouze 11% společností z "Fortune 500" z roku 1955, přičemž průměrná doba, po kterou společnosti zůstávají v "TOP 500" klesla ze 75 na 15 let. V tomto období rychlých změn, ty, které zaostávají se stávají nepodstatnými - během mžiknutí oka. Země, jejichž vlády zestárnou čelí stejnému osudu jako zastaralé a dožívající společnosti. Volba pro ně je jednoduchá: inovovat nebo se stát nepodstatnými.

18.2.2015 v 21:16 | Karma článku: 13.13 | Přečteno: 495 | Diskuse

Josef Zbořil

Evropské NO-GO zóny: Skutečnost nebo fikce? (část 1: Francie)

Gatestone Institut v USA ( European 'No-Go' Zones: Fact or Fiction? Part 1: France z 20.1.2015) - Džihádistický útok na pařížské kanceláře Charlie Hebdo, francouzského magazínu známého svým parodováním islámu, vrhl světlo na tzv. NO-GO zóny ve Francii a v dalších evropských zemích. NO-GO zóny jsou převážně v muslimském sousedství, které jsou do značné míry tabem pro nemuslimy z mnoha faktorů, včetně bezpráví a nejistoty, které prostupuje velkým počtem těchto oblastí. Úřady hostitelských zemí už nemají kontrolu nad mnoha NO-GO zónami a často nejsou schopny nebo ochotny poskytnout i základní veřejnou podporu, jako policii, hasiče a záchranné služby, ze strachu, že budou napadeni muslimskou mládeží.

14.2.2015 v 21:57 | Karma článku: 41.25 | Přečteno: 18050 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Karel Januška

Pošlapaná Ústava

Ministr spravedlnosti navrhl Nejvyššímu správnímu soudu, aby odvolal soudkyni, která nestranně a nezávisle rozhodla soudní spor. Že by žalovaná (pí Nagyová) měla pravomoc rozkazovat policejní složce je málo pravděpodobné.

25.9.2017 v 3:01 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 26 | Diskuse

Katarína Lorenčíková

V klube frfľošov...

Niekedy sa bavím na tom, čo vidím.... neviem však či sa mám smiať (-: alebo plakať )-: Jem... a vidím 3 ženy. Totálne frfľošky...

24.9.2017 v 21:42 | Karma článku: 5.73 | Přečteno: 129 | Diskuse

Irena Fuchsová

Jak jsem opravila automatickou pračku

Když se nám rozbijí naši pomocníci v domácnosti, není to otázka jedné vteřiny. Že nejsou v pořádku nám nějaký čas signalizují. I víko mé pračky začalo před měsícem při zavírání vrzat, a já to ignorovala....

24.9.2017 v 20:11 | Karma článku: 13.32 | Přečteno: 306 | Diskuse

Alena Kulhavá

Čína jako příklad budoucnosti v kultuře, velký otazník v konzumu a odstrašující příklad

v lidských právech a týrání lidí a zatím i v ekologii a také v obchodní charakterové beztvarosti, otazník v bezpečnosti. Kým bude Čína za 30 let a co se od ní můžeme naučit dnes?Jaké výzvy přinášejí Arabové? Jaké černoši?

24.9.2017 v 19:31 | Karma článku: 6.65 | Přečteno: 286 |

Hatem Berrezouga

Válka symbolů: půlměsíc, aneb když se muslim klaní k satanovi! Část. 2

„Představme si na chvíli, že by se to stalo naopak. Že by Lidl například vymazal půlměsíc na islámské sakrální stavbě. Co by následovalo?" Zněla otázka.

24.9.2017 v 19:04 | Karma článku: 13.98 | Přečteno: 489 |
Počet článků 202 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1868

Více o mých názorech a postojích na Ministerstvo svobodného prostředí (www.ministerstvo.org).

 

Ing. Josef Zbořil, Ph.D. (1979), pracuje jako strojírenský technik v železničním průmyslu. Čtyři roky byl členem Svobodných, jejich olomouckým krajským předsedou a lídrem kandidátek pro krajské volby 2012 a sněmovní volby 2013. Vícekrát absolvoval několikatýdenní dobrovolnický mezinárodní program SAR-EL v Izraelské armádě. Překladatel článků, o ohrožení svobod, amerického Gatestone Institute, které iniciovaly založení jeho české mutace webu. Po pěti a půl letech psaní blogu, s více než milionovou čteností, jej završil shrnujícím založením „Ministerstva svobodného prostředí“ na www.ministerstvo.org.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.