Skončí zavádění obecného dobra v EU tzv. "směrnicí 10-289"?

29. 07. 2013 17:57:00
Tato směrnice či v orginálu Directive 10-289 je označení osmi bodového vládního nařízení z knihy Atlas Shrugged od Ayn Rand, které mělo "zmrazit" kolabující ekonomiku USA na její aktuální úrovni. Místo toho však její propad ještě urychlila a způsobila definitivní kolaps společnosti.

Směrnice 10-289

Ve jménu obecného blaha, pro zabezpečení ochrany občanů, pro dosažení plné rovnosti a celkové stability, je nařízeno na dobu trvání národní nouze, že:

1) Všichni dělníci, živnostníci a zaměstnanci jakéhokoli druhu musí nadále zůstat na svých pracovních místech a nesmí je opustit, odmítnout či své zaměstnání změnit, pod trestem uvězení. Trest je určován Radou sjednocení, takové rady budou jmenovány Úřadem hospodářského plánování a národních zdrojů. Všechny osoby, které dosáhly 21 let se přihlásí Radě sjednocení, která je přidělí, tam kam podle jejího názoru budou jejich služby co nejlépe sloužit zájmům národa.

2) Všechny průmyslové, výrobní a obchodní podniky jakéhokoliv druhu, musí nadále zůstat v provozu a majitelé těchto zařízení je nesmí opustit, uzavřít, prodat nebo převést své podnikání, pod trestem znárodnění jejich podniků a veškerého jejich majetku.

3) Všechny patenty a autorská práva, týkající se jakýchkoli zařízení, vynálezů, vzorců, postupů a děl jakékoli povahy, musí být věnovány národu jako vlastenecký dar nouzové situace, prostřednictvím darovacího certifikátu s dobrovolnými podpisy všech vlastníků všech těchto patentů a autorských práv. Rada sjednocení může pak licence pro používání těchto patentů a autorských práv použít pro všechny žadatele rovným dílem a nediskriminujícím způsobem, za účelem odstranění monopolních praktik a odstranění zastaralých výrobků a umožní produkovat to nejlepší co je právě k dispozici pro celý národ. Nesmí se používat žádné značky, názvy nebo tituly chráněné autorskými právy. Každý dříve patentovaný produkt, bude nazýván novým názvem a prodáván všemi výrobci pod jedním stejným názvem, který mu bude vybrán Radou sjednocení. Všechny soukromé obchodní značky a jména jsou tímto zrušeny.

4) Žádné nové zařízení, vynálezy, produkty či výrobky jakékoliv povahy, které nyní nejsou na trhu, nesmí být vyráběny, vymýšleny či prodávány po datu vydání této směrnice. Činnost Úřadu pro patenty a autorská práva se pozastavuje.

5) Každý podnik, koncern, korporace nebo osoba, zabývající se výrobou jakékoli povahy bude nadále produkovat stejné množství zboží za rok, jako bylo produkováno během základního roku - ne více a ne méně. Rok označený jako základní či měřítkový je rok končící datumem vydání této směrnice. Za nad- nebo pod- produkci, budou ukládány pokuty, určené Radou sjednocení.

6) Každý člověk bez ohledu na věk, pohlaví, třídu nebo příjem, musí od nynějška utrácet stejné množství peněz na nákupy zboží za rok, jako je on nebo ona utrácel(a) během základního roku - ne více a ne méně. Za vyšší či nižší nákupy, budou ukládány pokuty, určené Radou sjednocení.

7) Všechny mzdy, ceny, platy, dividendy, zisky, úrokové sazby a formy příjmu jakékoliv povahy, se zmrazují na současné výši - k datu vydání této směrnice.

8) Všechny případy které zcela nepokrývají uvedená pravidla a nejsou konkrétně uvedeny v této směrnici, budou řešeny Radou sjednocení, jejíž rozhodnutí je konečné.

Paralela se současnou EU se jasně nabízí. Ekonomika nevzkvétá a její optimistické plány z let minulých se nedaří ani náznakem naplňovat. Co na druhou stranu stále silnějí roste je zadlužování, nezaměstnanost a množství regulací státní správy zcela v duchu Reaganova citátu: "Čím více plány selhávají, tím více plánovači plánují" a jejichž finálním lékem na kolabující ekonomiku bude, díky současné logice řešení problémů, právě nějaká obdoba uvedené směrnice 10-289. K ničemu jinému přece zatím v ČR ani EU nesměřujeme...zatím...

Čtete na podobné téma:

„Atlas Shrugged“ od Ayn Rand – 2. nejinspirativnější kniha v USA

To jste přehnali, to Vám nedotuji! (absurdní dotace a regulace EU)

Ronald Reagan–prezident USA,republikán,odborový předák,vtipálek...

Autor: Josef Zbořil | pondělí 29.7.2013 17:57 | karma článku: 19.50 | přečteno: 944x

Další články blogera

Josef Zbořil

Místo burky pro ženy chtějme zahalovací brýle VR pro muslimy "Halal Vision PBUH"

Brýle virtuální reality "Halal Vision PBUH" by mohl být název produktu nebo služby spojené s muslimskou kulturou a tradicemi, které by skutečně věřící muslimové měli nosit,aby byli věrni, jak svému svědomí, tak i toleranci Západu.

29.2.2024 v 6:00 | Karma článku: 8.80 | Přečteno: 265 | Diskuse

Josef Zbořil

Politické strany nemají možnost plné kontroly voleb - po 10 letech díra z 0,125% na 10%

Politické strany a hnutí mají ze zákona možnost kontroly řádného průběhu voleb pomocí delegování členů do volebních okrskových komisí v ČR. Již v 10/2013 jsem upozorňoval, že v zahraničí volí cca 0,125% voličů bez jejich kontroly.

15.2.2024 v 6:15 | Karma článku: 21.10 | Přečteno: 428 | Diskuse

Josef Zbořil

ESG správně vidí PŘÍRODU,SPOLEČNOST a OBČANSTVÍ jako vyčerpatelná DATA,ne jako WIFI zdarma

V lednu 2008 představil Klaus Schwab svoji vizi v eseji „Globální firemní občanství: Spolupráce s vládami a občanskou společností“, na kterou také v současné době navazují konkretizované požadavky fenoménu ESG.

31.1.2024 v 6:00 | Karma článku: 6.72 | Přečteno: 150 | Diskuse

Josef Zbořil

Přicházející éra „politického metaverza“

Moderní technologie, jako digitální dvojčata či umělá inteligence, se stanou stavebními kameny zcela nového konceptu politického metaverza, které vytvoří rozhraní mezi skutečným a virtuálním světem, přinášející nebývalé možnosti.

15.1.2024 v 6:00 | Karma článku: 5.24 | Přečteno: 163 | Diskuse

Další články z rubriky Ekonomika

Milan Smutný

Kolapsem uhlí ve volebním roce 2025 hrozí dokonalá bouře v energetice i ekonomice Česka

Když se za těžké tlakové níže sejdou všechny nepříznivé faktory, říkají meteorologové takové přírodní katastrofě dokonalá bouře. Stejnojmenný film je strhujícím vzdáleným dramatem na moři, ale katastrofa energetiky Česka se blíží.

1.3.2024 v 15:02 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 75 | Diskuse

Markéta Šichtařová

Hospodářský růst jde do kopru

Jako spíš „optimistická“ zpráva bylo tiskovými agenturami prezentováno oznámení, že Škoda Auto začne v Indii vyrábět malé sportovně-užitkové vozidlo SUV s délkou do čtyř metrů,

1.3.2024 v 8:00 | Karma článku: 41.64 | Přečteno: 3048 | Diskuse

Milan Smutný

Nové reaktory by měli postavit Jihokorejci, Francouzi své projekty časově nezvládají

Veřejná debata o výstavbě nových jaderných reaktorů jako podmínky další prosperity ČR nabývá s blízkým výsledkem na síle. S ohledem na reference bude jihokorejská KHNP nepochybně lepší volbou než francouzská EdF.

29.2.2024 v 14:58 | Karma článku: 20.98 | Přečteno: 304 | Diskuse

Luboš Smrčka

Jak se to má s tou naší hlubokou krizí

Obecně panuje přesvědčení, že procházíme ekonomickou krizí. Dokonce i mnozí studenti na VŠE o tom často hovoří. Na to musím říct jediné: Krize vypadá skutečně jinak. Nemáme dobré časy. Ano. Ale krizi?

28.2.2024 v 7:36 | Karma článku: 30.45 | Přečteno: 3186 | Diskuse

Luboš Smrčka

Je (nebo bude) čínská ekonomika větší než americká?

Studenti mi na pražské VŠE občas kladou vcelku záludné dotazy. Často jsou inspirované denním tiskem nebo úvahami na internetu. Jedním z oblíbených je: Kdy čínská ekonomika překoná svou velikostí americkou?

26.2.2024 v 13:02 | Karma článku: 18.61 | Přečteno: 411 | Diskuse
Počet článků 277 Celková karma 11.72 Průměrná čtenost 1788

Ing. Josef Zbořil, Ph.D. (1979, Prostějov) je moravský technický manažer v železničním průmyslu, bývalý olomoucký krajský předseda Strany svobodných občanů, zakladatel občanského hnutí ESG participace KYBER-OBČANÉ a představitel kybernetického občanského humanismu.

Popularizuje odkaz osvětových uměleckých snah z přelomu 19. a 20. století českého loutkářství s heslem "Vychovávej loutkou, ne loutky"  na webu loutkoherna.cz.

Zemřela slovenská moderátorka, oblíbený byl její pořad, který pomáhal dětem

Zemřela moderátorka a logopedka slovenské dětské televizní stanice JOJko Lucia Palugyayová. Bylo jí 47 let. Na...

Bianca Censori šokovala Paříž odhaleným klínem, pokutě se však vyhnula

Architektka Bianca Censori (29), která je manželkou rapera Kanye Westa (46), opět šokovala veřejnost svými outfity. V...

Princ William zrušil na poslední chvíli z osobních důvodů účast na akci

Britský princ William (41) odřekl svou účast na úterní vzpomínkové slavnosti na hradě Windsor. Na bohoslužbu za...

Brzobohatý řádil v šatech a paruce. Poprvé veřejně jako Tiffany Richbitch

Ondřej Gregor Brzobohatý (41) vystoupil poprvé veřejně v šatech jako drag queen Tiffany Richbitch. Byl hostem druhého...

Šlo o rozhovor, hájí Gondíková s Benešovou focení do pánských časopisů

Herečky Adéla Gondíková (50) a Lucie Benešová (49) jsou spolužačky z konzervatoře a přátelí se už přes třicet let. V...