Z kongresu USA zní:"Z evropských spojenců se stali mrňavci."

9. 08. 2014 10:04:00
Z evropských spojenců Spojených států se stala "banda mrňavců" na světové scéně a Amerika by měla oslovit vlády, které jsou ochotné se postavit "zlým silám ve světě," říká člen výboru pro zahraniční věci Sněmovny reprezentantů USA republikán Dana Rohrabacher.

Ve čtvrtek v noci (31.7.2014) v rozsáhlém projevu každoroční konference mladých konzervativců Young America Foundation ve Washingtonu, pochválil kalifornský republikán vlády v Indii a Austrálii a také v sekci otázek a odpovědí kritizoval Evropu. "Víte, nerad to říkám, ale já si nemyslím, že naši evropští spojenci jsou to, co dokáže vyvážit zlé síly na světě," řekl Rohrabacher. "Jediní lidé, které znám, kteří se zdají být ochotni a kteří se zdají být dost odvážní bojovat jsou Poláci a zbytek Evropanů je podle mě banda mrňavců."

Rohrabacher, který během téměř hodinového projevu nabídl pohled "bojovníka studené války" a jako bývalý asistent tiskového mluvčího prezidenta Ronalda Reagana, vyzval Spojené státy, aby vytvořili aliance, které se postaví radikálnímu islámu a vzestupu komunistické Číny. "Moje teorie je, že spojenci aliance, která bude chránit svět v době vaší generace bude spojenectví mezi Spojenými státy, Indií, Japonskem - a nejdůležitějším hráčem - Ruskem" řekl. "Rusko bude náš přítel. A slyšíte to od člověka, který během studené války, zabíjel Rusy."

Řekl, že i přes sestřelení letadla Malaysia Airlines pro-ruskými separatisty na Ukrajině, je Čína větší hrozbou pro Spojené státy, než ruský prezident Vladimir Putin. "Putin dělá některé věci na Ukrajině a všichni na něj ukazují, ale Čína páchá agrese proti Filipínám a proti Japonsku, a nikdo řekne ani slovo," řekl.

V rozhlasovém rozhovoru v loňském roce, Rohrabacher řekl, že jednou prohrál s Putinem v opilosti souboj v páce na začátku 90. let. "Začali jsme se dohadovat o tom, kdo vyhrál studenou válku a tak podobně. A tak jsme se rozhodli rozsoudit to tak, jak už to lidé, kteří toho v hospodě moc vypili, dělají" řekl pro Southern California Public Radio. "Takže jsme se dostali k souboji v páce a na mě připadl Putin. Je to malý chápek, ale chlapče...položil mě v milisekundě! Je tvrdý a houževnatý. Jeho svaly jsou prostě neuvěřitelné."

Překlad článku: Rep. Dana Rohrabacher: European Allies Have Become "Weenies" (1.8.2014)

Čtěte na podobné téma:

Recenze dokumentu "Vítejte v Nulandistánu:Pravda o...Ukrajině"

Autor: Josef Zbořil | sobota 9.8.2014 10:04 | karma článku: 18.59 | přečteno: 747x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Vladimíra Bošková

Vyřeší síť českých nemocnic soudy?

Všichni chtěli Lužickou nemocnici v Rumburku zachovat, ale pro její ztrátovost ji nechce ani město, ani jiný "strategický partner", nakonec rozhodl soud, poslal ji k zemi.

20.11.2019 v 14:48 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 64 | Diskuse

Michal Vimmer

Medová revoluce

30letá válka s komunismem nekončí : vládnou bývalí komunisti s nebývalými trockisty a podporou takykomunistů, 30 případů majora Zemana běží v éteru nonstop a napínavý poslední případ nejvyššího prokurátora Zemana se táhne jak med

20.11.2019 v 12:53 | Karma článku: 7.41 | Přečteno: 198 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Kingmaker se rozhodl. Nepodpoří ani Gantze, ani Netanjahua

V době, kdy píšu tento krátký příspěvek, kingmaker izraelské politiky, šéf strany Izrael, náš domov Avigdor Lieberman, ještě hovoří. V živém vysílání televize KAN11. Je středa 20/11, krátce po poledni SEČ.

20.11.2019 v 12:52 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 78 | Diskuse

Jaroslav Haluza

Dokážeme využít vesmírný program pro zlepšení dopravy na D1?

Ministerstvo dopravy má plán jak posunout úroveň naší nejoblíbenější dálnice do nového věku. Chystá se použít některé inovativní zbrusu nové technologie, jejichž popis se mi dostal nedopatřením do ruky.

20.11.2019 v 12:45 | Karma článku: 4.43 | Přečteno: 113 | Diskuse

Zdeněk Bárta

Pepa Tomio - "Chystá nacistické pískle (Minář) noc dlouhých nožů?"

Pepův názor -"Milion (píííp) pro totalitu bude dávat ultimátum Babišovi.Pískově hnědé (píííp) u cesty, nacistické pískle chystá Babišovi a ostatním milionům obyvatel ČR noc dlouhých nožů" Jedna ze zpráv z žumpy Pepy Tomia Nose.

20.11.2019 v 12:34 | Karma článku: 14.40 | Přečteno: 447 | Diskuse
Počet článků 202 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2038

Více o mých názorech a postojích na Ministerstvo svobodného prostředí (www.ministerstvo.org).

 

Ing. Josef Zbořil, Ph.D. (1979), pracuje jako strojírenský technik v železničním průmyslu. Čtyři roky byl členem Svobodných, jejich olomouckým krajským předsedou a lídrem kandidátek pro krajské volby 2012 a sněmovní volby 2013. Vícekrát absolvoval několikatýdenní dobrovolnický mezinárodní program SAR-EL v Izraelské armádě. Překladatel článků, o ohrožení svobod, amerického Gatestone Institute, které iniciovaly založení jeho české mutace webu. Po pěti a půl letech psaní blogu, s více než milionovou čteností, jej završil shrnujícím založením „Ministerstva svobodného prostředí“ na www.ministerstvo.org.

Najdete na iDNES.cz