Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

USA už to ví: Fašistický islám neslučitelný se svobodou nejen slova

10. 01. 2015 17:21:00
7.1.2015 odvysílala v USA televize FOX News rozhovor moderátora Seana Hannityho s londýnským imánem Anjemem Choudarym, který v reakci na údalosti v redakci Charlie Hebdo na svém twitteru prohlásil, že: "Svoboda projevu se nevztahuje na urážky proroků Alláha, bez ohledu na vaše pohledy na dnešní dění v Paříži." a " Muslimové milují proroka Mohammeda více než své rodiče, děti, dokonce i sebe samé. Proč tomu lidé nerozumí?"

Na celý rozhovor se můžete podívat sami.

Přičemž to nejzajímavější co v rozhovoru bylo:

Hannity: ... mluvíte jako by jste v podstatě schvaloval to co se dnes stalo?

Choudary: ...tyto věci je třeba dát do kontextu. Mluvíme o francouzské vládě, která zakazuje muslimům stavět mešity v Paříži. Je zapojena do okupace muslimské země a zabíjí muslimy v Sýrii a Iráku.

Hannity: ...ale vy máte ve Francii mnoho NO-GO zón, kam je nemuslimům zakázáno chodit, včetně policie a hasičů a v kterých fungují šaría soudy. Takže vaše charakteristika o zacházení s muslimy ve Francii není zrovna přesná.

...

Hannity: ...takže říkáte, že nevěříte na svobodu slova. Nevěříte na svobodu náboženského vyznání. Nevěříte ve svobodu projevu. Věříte v islámský fašismus, že se lidé musí řídit vašimi zákony.

Choudary: Ve skutečnosti jako muslim věřím, že svrchovanost a nadvláda patří bohu...co říkáme je, že svoboda projevu má svoji odpovědnost, těch kteří se jí na západě zastávají, zejména nemuslimů...omezení svobody projevu by mělo být pro vaši vlastní národní bezpečnost.

Hannity: ...říkáte, že to co uráží proroka Mohameda by mělo být nelegální a jste přesvědčeni, že by to mělo být na celém světě? Každá země by měla přijmout tento zákon?

Choudary: Musíte pochopit, že v islámu to znamená trest smrti. Viděli jsme to s Theo Van Goghem a Salmanem Rushdiem.

Hannity: Tedy každá země by to měla přijmout, konvertovat nebo zemřít. Je to buď souhlasíte s námi nebo půjdeme do redakce a popravíme vás. Uvalíme na vás fatvu.

Choudary: Ne. Co říkáme je to, že víte, že čtvrtina světové populace ctí posla Mohammeda a vždyť víte oni raději zemřou než aby někdo urážel jejich proroka. Dnes by si lidé na západě měli uvědomit, že žijeme ve velmi nestabilním a nebezpečném světě. Což můžeme vidět na dnešní Paříži jaké jsou důsledky urážky Mohammeda...city a emoce muslimů je třeba vzít v úvahu v kontextu v kterém dnes žijeme.

Hannity: Dovolte mi zeptat se vás na rychlé otázky a odpovědi. A opravdu to ve mě vře, protože ve mě vyvoláváte hněv a vím, že i zlost u našich diváků. Ale myslím, že je to důležité. Chcete po celém světě zákon, který je v každé zemi, kdy není možné kritizovat proroka. Je to správně?

Choudary: Chceme šaríu a šaría říká že je to zcela zakázáno.

Hannity: Pro vás, je toto pravý islám? Toto je...toto je islám?

Choudary: Ano, samozřejmě.

...

Hannity: A ti co odpadnou a přestanou být muslimy a konvertují třeba ke křesťanství. Myslíte si ,že by měli zemřít?

Choudary: Myslím, že je soud šaría shledá vinnými z odpadlictví.

Hannity: Trestem pro odpadlictví je smrt. Souhlasíte?

Choudary: Ano to je v pořádku.

Hannity: A nevěřící a nemuslimové by měli také zemřít že? Korán říká: neberte si křesťany a židy za přátele.

Choudary: Ne to nikdo neřekl. Křesťané a židé mohou žít bok po boku s muslimy, jako tomu bylo v srdci evropy v Andalusii po 800 let.

...

Hannity: Chci aby lidé věděli co si myslíte že pravý islám je....takže ženy by měly být zahalené?

Choudary: Samozřejmě.

....

Hannity: Tvrdíte, že toto je pravý islám a že je to mírové náboženství. Jak může být mírové, když s vámi tolik lidí nesouhlasí?

Choudary: Ne islám neznamená mír. Znamená to podrobení se a podřízení se přikázáním božím.

...

Hannity: Takže v podstatě chcete islámský fašismus, když chcete ovládat všechny.

Choudary: Ne, my chceme šaríju.

...

Hannity: Pod šaríou, musíte následovat zákony nebo zemřít...ne já vás nebudu poslouchat. Nebudu praktikovat vaše náboženství a nesouhlasím s vašimi názory na náboženství. Budu praktikovat svoji víru svobodnou cestou. A také se budu cítit volný vás kritizovat, ikdyž se vám to nelíbí.

Čtěte na podobné téma:

Kniha: Základy Tauhídu - Islámský koncept boha

Autor: Josef Zbořil | sobota 10.1.2015 17:21 | karma článku: 42.11 | přečteno: 6056x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Lubomír Stejskal

Premiér cestovatel

Stabilita Libanonu je důležitá pro celkovou stabilitu regionu. Ta je obecně křehká – stačí málo a oheň je „na střeše“.

22.11.2017 v 0:20 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 47 | Diskuse

Jan Ziegler

Provládní ruský web lže, vraždy Čechů vydává za osvobození

Jestliže by nějaké německé noviny napsaly, že 15. března 1939 nás Němci osvobodili a zachránili před bolševismem, tak by z toho byl právem skandál. Rusové se ovšem dopustili srovnatelné urážky českého národa.

21.11.2017 v 20:58 | Karma článku: 23.13 | Přečteno: 398 | Diskuse

Dalibor Bartoš

Nutit někoho k vlastenectví

Tak tuto frázi použil dnes jistý Libor Dvořák, samozvaný expert na Rusko. Řekl - citace nebude přesná ale je možné si ji poslechnout na ČT24 - že, v Rusku se množí požadavky na zákony, které budou nutit lidi k vlastenectví, a že

21.11.2017 v 20:11 | Karma článku: 19.19 | Přečteno: 398 | Diskuse

David Vlk

Rusové jsou prostě pořád Rusáci

Imperialistický stát růžolících drbanů, který si vždy z Evropy utrhl co chtěl, požvýkal to, rozkradl, rozebral na součástky, vycucal nerostné suroviny a technologie a vládl tam za pomocí argumentů s tankovými pásy.

21.11.2017 v 19:01 | Karma článku: 33.89 | Přečteno: 1223 | Diskuse

Jan Dvořák

Policie se s vydávačkou tumlovala, ale teď bude na čekačce

Policie si s žádostí o vydání zločinných poslanců Babiše a Faltýnka pospíšila. Už ve sněmovně žádost o vydání je. Nenaplnil se optimistický scénář, že policie bude vyčkávat na nového ministra, a pak že se uvidí, spíš neuvidí.

21.11.2017 v 16:10 | Karma článku: 25.22 | Přečteno: 1005 | Diskuse
Počet článků 202 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1895

Více o mých názorech a postojích na Ministerstvo svobodného prostředí (www.ministerstvo.org).

 

Ing. Josef Zbořil, Ph.D. (1979), pracuje jako strojírenský technik v železničním průmyslu. Čtyři roky byl členem Svobodných, jejich olomouckým krajským předsedou a lídrem kandidátek pro krajské volby 2012 a sněmovní volby 2013. Vícekrát absolvoval několikatýdenní dobrovolnický mezinárodní program SAR-EL v Izraelské armádě. Překladatel článků, o ohrožení svobod, amerického Gatestone Institute, které iniciovaly založení jeho české mutace webu. Po pěti a půl letech psaní blogu, s více než milionovou čteností, jej završil shrnujícím založením „Ministerstva svobodného prostředí“ na www.ministerstvo.org.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.